fbpx

Pro Am taniec

Jak wiadomo, taniec towarzyski jest sportem dwuosobowym. Na tym polega piękno i, o dziwo, trudność tańca towarzyskiego. Kiedy decydujesz się na taniec towarzyski, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, jest to, gdzie znaleźć partnera lub partnerkę. A nawet jeśli zdecydujesz się przyjechać na studia sam, to po pewnym czasie pojawi się pytanie o kurs dla par. Można poszukać wśród znajomych, może też pomóc w tym nauczyciel. Istnieje wygodny sposób na uniknięcie problemów ze znalezieniem pary – turniej tańca towarzyskiego Pro am.

Trochę historii tańca Pro Am

Ponad 20 lat temu w USA powstała kategoria w sporcie tańca towarzyskiego, jako Pro Am, gdzie para tańczy zawodowy sportowiec (Professional – Pro-) i amator (Amateur – Am-) – uczeń, który nigdy nie tańczył tańca towarzyskiego, lub robił to w dzieciństwie. Pro Am szybko rozwinął się w Stanach Zjednoczonych i Europie, a przecież ten trend naprawdę daje dorosłym możliwość nauczenia się w dość krótkim czasie dobrze tańczyć pod okiem profesjonalisty i w parze z nim. W Warszawie format Pro-Am jest stosowany od niedawna. Jednak od razu zyskał wielu fanów i nadal cieszy się popularnością. Doskonałym przykładem jest popularny program telewizyjny “Taniec z Gwiazdami”, w którym początkujący tancerze rywalizują w parach z profesjonalnymi tancerzami.

Spróbuj tańca Pro Am

Cóż, jeśli Twoim pragnieniem jest nie tylko tańczyć “dla siebie”, ale także zabłysnąć w turniejach – Pro Am taniec i tutaj otwierają się przed Tobą ogromne możliwości. Na przykład, już po kilku miesiącach regularnych lekcji będziesz mógł wziąć udział w swoim pierwszym turnieju w kategorii początkujących. Uwierz mi, z profesjonalnym partnerem Twój mecz będzie wyglądał świetnie. Istnieje wiele turniejów Pro Am, a ich liczba co roku wzrasta.
W miarę postępów w tańcu, z turnieju na turniej, możesz wybrać kategorie brązową, srebrną, złotą i złotą gwiazdę.
Można brać udział w takich konkursach, jak na każdy taniec osobno “Single dance”, kiedy ocenia się, jak wszystkie pary tańczą “Cha-cha-cha” lub na przykład Tango, a także w grupach tańców lub stylach łączonych. Profesjonalni tancerze mogą również zaprezentować swoich uczniów w “Solo” – pojedynczym tańcu.

Zobacz naszych Mistrzów